Program Brain-Body activation 

Brain-Body Activation (BBA®) to innowacyjny program rehabilitacji oraz trening ciała i umysłu, stworzony przez zespół INNOMED® na potrzeby Pacjentów, którzy chcą zwiększyć efektywność leczenia. Program BBA® opiera się na połączeniu diagnostyki, interaktywnej terapii i obiektywnej weryfikacji jej efektów. Wiele alternatywnych metod jest skutecznych jedynie częściowo. Dopiero w połączeniu dają nową, unikalną jakość i znacznie szersze możliwości. 

W programie BBA® korzystasz z całej gamy najnowszych metod rehabilitacji, które wzajemnie się uzupełniają i mają skumulowany, synergiczny wpływ na regenerację nerwów, wzmocnienie mięśni i co najważniejsze, poprawę kontroli ruchu.  Kluczem do sukcesu jest połączenie metod aktywacji mózgu i kinezyterapii (BBA®). Korzystamy z technik biofeedback, opartych o elektromiografię powierzchniową (sEMG BFDB), elektroencefalografię (EEG BFDB), czujniki ruchu, stabilometrię oraz wykorzystując zależne interfejsy mózg-komputer ETS oraz stymulację FES i NMES. 

Więcej informacji znajdziesz w obszerniejszym artykule na temat programu BBA, lub jeśli nie masz teraz czasu na lekturę, przejrzyj 10 slajdową prezentację znajdującą się poniżej. 

linkdoArtBBA

Dlaczego wcześniej o tym nie słyszałam/em?

Metody, które stosujemy, nie należą do standardowych metod leczenia, oferowanych dla większości Pacjentów. Na technologie medyczne składa się wiele dziedzin nauki z których wiedza lekarska i fizjoterapeutyczna stanowią zasadniczą część, lecz nie wypełniają całości. Istnieją nowe dziedziny powstałe na styku technologii biomedycznych, neuropsychologii i fizjologii, takie jak terapia biofeedback czy ETS. Program BBA oparty jest o najnowszą wiedzę z obszaru psychofizjologii i neuronauk oraz obiektywizację wyników terapii. Opracowanie innowacyjnego programu i sprawdzenie jego skuteczności zajęło nam kilkanaście lat. Nie było łatwo stworzyć interdyscyplinarny zespół operujący wiedzą z zakresu fizjoterapii, fizyki medycznej, szeroko pojętych neuronauk, diagnostyki sEMG oraz technologii biofeedback. Dziś oddajemy całą naszą wiedzę i sprzęt do Twojej dyspozycji.

Dla kogo jest program BBA?

I. Dla osób wymagających rehabilitacji neurologicznej: po udarze, ze stwardnieniem rozsianym (SM), z porażeniem mózgowym, z przepukliną oponowo-rdzeniową, po urazach mózgu lub rdzenia, po uszkodzeniach lub rekonstrukcji nerwów obwodowych, z opadaniem stopy, zaburzeniami równowagi, zanikiem mięśni
oraz z SMA, SLA i in.

II. Dla dzieci i dorosłych z zaburzeniami czynności pęcherza moczowego i jelit, zwieraczy cewki i odbytu, po operacjach ginekologicznych, proktologicznych, operacjach prostaty, po porodach, wypadkach, w wyniku wad wrodzonych (zarośnięcie odbytu), z obniżeniem lub wypadaniem macicy, pochwy lub odbytu, bólami miednicy, przewlekłymi zaparciami, zaburzeniami w sferze seksualnej (pochwica, wulwodynia, zaburzenia erekcji) i wiele In.

III. Dla osób zdrowych chcących poprawić (optymalizacja) swoje codzienne funkcjonowanie. Poprzez wzrost zdolności samokontroli ciała i umysłu można łatwiej osiągnąć nowe cele. Nasz mózg uczy się w oparciu o sygnały zwrotne (feedback). Wykorzystując do treningu różne rodzaje biofeedback’u możesz poprawić koncentrację uwagi, pamięć, zdolność do relaksacji lub zręczność, szybkość reakcji, poczucie równowagi – przydatne w wielu dziedzinach sportu, w pracy lub codziennym życiu. Trening z programem BBA® znacznie ułatwia a niekiedy umożliwia Tobie poprawę stylu życia i osiągnięcie dobrych rezultatów w wielu dziedzinach, jak np.: aktywność fizyczna, utrzymanie diety, zdrowy sen, uzależnienia czy panowanie nad stresem.

W jakim trybie możesz skorzystać z programu BBA?

Zadzwoń do nas, a doradzimy Tobie najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie:

  • konsultacja diagnostyczna lub kontrolna
  • tryb rehabilitacji dziennej, codziennie lub w wybrane dni
  • kilkudniowe turnusy
  • tryb rehabilitacji domowej, z okresowymi wizytami.

 

Wybierz dla siebie program BBA, zapisz się!

Zapisy na rehabilitacje w ramach programu BBA odbywają się telefonicznie pod nr 61 64 64 075 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Cennik pakietów BBA i pojedynczych zabiegów oraz treningów znajdziesz TUTAJ.