Rekomendacje Pacjentów

Magda

Jestem osobą z mózgowym porażeniem dziecięcym, rehabilitowaną od dziecka. Mimo intensywnej rehabilitacji ruchowej, mam duże zaburzenia czynności mięśni nóg. Zdecydowałam się kupić stymulator ponieważ czułam, że moje nogi są coraz słabsze a z opinii innych osób, korzystających z oferty firmy INNOMED wiedziałam, że stymulacja może pomagać osobom z takimi jak moje problemami. Pojechałam do Poznania na badanie EMG w którym określono parametry elektrostymulacji dla mnie i zakupiłam stymulator, od razu zaprogramowany pod moje potrzeby. Stymulator RehaStim 4 jest małym i poręcznym urządzeniem. Już po trzech tygodniach regularnego stosowania stymulacji zauważyłam znaczną poprawę kondycji mięśni - przykurcze mięśni się zmniejszyły, a nogi są wzmocnione. Sama jestem zaskoczona, że po tylu latach leczenia w tak krótkim czasie zauważyłam korzyści wynikające ze stosowania stymulatora. Stymulator stosuje każdego dnia, jest dla mnie jak "domowy rehablitant". Cieszę się z tego co już udało się dzięki stymulacji osiągnąć i wprost nie mogę doczekać się dalszych efektów!

Majdak Dorota

Witam mam na imię Dorota.W wyniku wypadku doznałam obrażeń kręgosłupa na poziomieC5-C6 ,porażenie cztrerokończynowe.Od lipca 2011 roku stosuję elektrostymulację zleconą przez Pana Namysła.Dzięki stymulacjom moje ręce są mocniejsze i dobrze śpię.Metoda ta połączona z tadycyjną rehabilitacją daje lepsze efekty ,warto ją stosować.POZDRAWIAM

Grażyna

Witam. Z każdym dniem mój apetyt na życie jest większy. Samopoczucie bardzo dobre żadnych leków , żadnych bólów , z każdym dniem większa siła mięśni rąk i nóg i normalna praca pęcherza moczowego . Całe noce smacznie przespane , bez odwiedzin toalety .Codziennie stosuję elektrostymulację męśni , gimnastykę rozciągającą . Choć jeszcze potrzebuję kul , wierzę , że powrócę do pełni zdrowia  Z wyrazami wdzięczności i pozdrowieniami dla Pana Jana Namysła . Grażyna Dąbrowska

Arkadiusz

Jestem po urazie kręgosłupa z paraliżem czterokończynowym. Od roku czasu stosuje Rehastim4 i muszę sie pochwalić efektami, zacząłem napinać przednie partie mięśni ud, teraz zaczynam stymulacje mięśni piszczelowych. Polecam gorąco!

Maciej

Do dr Garstki-Namysł zgłosiłem się w związku ze spastycznym niedowładem kończyn dolnych o niejasnym pochodzeniu, którego doświadczam od ponad 20 lat. Jedynym zaleceniem, jakie otrzymuję od lekarzy jest ciągła rehabilitacja. Istotną kwestią jest jednak to, że rehabilitacja może być realizowana na różne sposoby i nie wszystkie będą w danym przypadku jednakowo skuteczne. Mam ponad 20-letnie doświadczenie (jako pacjent) z wieloma terapeutami i metodami stosowanymi w rehabilitacji neurologicznej (PNF, Bobbath, Voyta dla dorosłych). Po pewnym czasie skuteczność każdej z nich wyraźnie spadała prowadząc do stabilizacji bez dalszego postępu. W chwili gdy piszę te słowa mija 14 miesięcy do rozpoczęcia terapii w firmie INNOMED. Efekty po 14 miesiącach terapii z zastosowaniem stymulatora RehaStim4, stretcherów i ćwiczeń czynnych: 1. Możliwość selektywnego napinania mięśni w obrębie kończyn dolnych 2. Wyeliminowanie zaburzeń czucia 3. Zredukowanie napięcia mięśni 4. Wyraźna poprawa w zakresie różnicowania fazy napięcia i rozluźnienia mięśni 5. Wzrost siły mięśni 6. Wyeliminowanie objawu polegającego na szybkim wzroście napięcia mięśni pod wpływem bardziej wysiłkowych ćwiczeń Bardzo istotną cechą tej terapii jest możliwość ciągłego monitorowania postępów i obiektywizacja wyników terapii. W rezultacie można regularnie zmieniać profil ćwiczeń i postępowania, by wzmacniać pozytywne lub redukować negatywne objawy. Nigdy i nigdzie wcześniej nie spotkałem się z taką możliwością indywidualizowania terapii. W ramach tego modelu rehabilitacji klient staje się aktywnym uczestnikiem terapii i ma wpływ na jej kierunek w zależności od postępów.